חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אני אופה משמע אני קיים

אאאז נעים להכיר 🙂

היי, אני אלירן מאור-טריפמן, aka מיסטר קאפקייק, בוגר קורס קונדיטוריה מטעם בית הספר "בישולים" וקורס קינוחים מתקדמים של אנטוניו באשורבשנים האחרונות עבדתי במספר קונדיטוריות בתל אביב והסביבה, שיתפתי פעולה עם חברות גדולות כמו "מילקה", ו"עלית", פיתחתי מתכונים לקונדיטוריות גדולות כמו "בוטיק סנטרל" ועוד.

אני בן  32, נשוי באושר ליובי, אנחנו גרים ברעננה וכמו המוטו של האתר – אני אופה משמע אני קיים.

המטבח זה האהבה שלי, המקום הרגוע שלי והמקום שאני יכול להכין את כל התוצרים היפים שאני מפרסם פה. כשנכנס לי רעיון למשהו בראש, אני יכול לשבת עליו שעות או ימים עד שתצא לי התוצאה שאני רוצה, ואז עוד כמה ימים כדי להביא אותה לשלמות.

איך הכל התחיל?

לפני כמה שנים (המון שנים), כשעברתי לבד וגיליתי שאמא לא מכינה לי אוכל על בסיס יומי, והמשכורת כנציג שירות לא יכולה לממן טייק-אווי על בסיס יומי, נכנסתי למטבח.

תאמינו או לא – לפני זה מעולם לא נכנסתי למטבח. התחלתי להתעסק עם האוכל ולהכין ארוחות צהריים, וארוחות ערב (ארוחת בוקר זה תמיד קורנפלקס, עד היום, אז זה לא נחשב "להכין") ובאיזשהו שלב, הבנתי שה"להכין אוכל" שלי הולך יותר לכיוון התנור, ופחות לכיוון הכיריים. אין מה לעשות, אהבתי יותר לאפות מאשר לבשל.

וככה, לאט לאט, התחילו להצטבר להם מתכונים משלי, ומיסטר קאפקייק נפתח.

התחלתי לעבוד בקונדיטוריות מקצועיות כדי לצבור ידע ונסיון בכל מה שקשור למטבח בכלל ולקונדיטוריה בפרט.

אני מנסה להביא בכל מתכון את האפייה ברמה הפשוטה והביתית ביותר שאני יכול. גם אם מדובר במתכון מורכב יחסית כמו עוגיית מקרון, או אפילו אקלייר או טמפרור שוקולד – המתכון ילווה בתמונות, הסברים (חפירות), וכל מה שצריך כדי שתוכלו להכין את המתכון לבד. אני גם מנסה להרחיב אופקים ולהכנס למטבח הטבעוני ולנסות אפילו מתכונים ללא גלוטן – זה מאתגר, זה כיף, וזה נחוץ הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אם יש לכם מתכון מסוים שאתם רוצים להכין שעדיין לא פרסמתי כאן – ספרו לי בפייסבוק ומבטיח לעשות הכל כדי להכין את המתכון הזה בשבילכם

ובנימה אישית

אני מקווה שתוכלו להינות מהאתר הזה כמוני, ושאני אוכל להעביר לכם דרך המתכונים את ההנאה המטורפת שיש לי מלהיות במטבח

אתם מוזמנים לחלוק איתי את האהבה הזו כאן באתר, לעשות לייק בפייסבוק ולעקוב אחריי באינסטגרם וביוטיוב ולהשאר מעודכנים בכל מה שאני מעלה גם לשם

נשיקות, חיבוקים ומלא דברים מתוקים –

 

אלירן.